Przez cały listopad trwać będzie akcja Czytaj PL mająca na celu promowanie czytelnictwa wśród Polaków w kraju i za granicą. W ramach akcji można uzyskać darmowy dostęp do 12 e-booków i 10 audiobooków w aplikacji Woblink do końca miesiąca. Zestaw udostępnionych książek jest na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć wśród nich co interesującego.
Przeważająca część książek oferowanych poprzez aplikację Woblink w ramach akcji Czytaj PL to dzieła polskich autorów, pojawiły się jednak także akcenty zagraniczne. W puli nieodpłatnie dostępnych przez cały listopad książek odnajdziemy rozchwytywane tytuły i bestsellery, jak również książki laureatów prestiżowych nagród literackich.
Oto pełna lista książek dostępnych jako e-booki oraz audiobooki w ramach akcji Czytaj PL:
1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)
3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)
4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)
5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)
6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)
7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)
8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)
9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)
10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)
11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)
12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)
Jak wziąć udział w akcji Czytaj PL?
Nieodpłatny dostęp do 12 książek w formie e-booków lub audiobooków przez cały listopad można uzyskać poprzez aplikację mobilną Woblink. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację na telefon, a następnie z jej pomocą zeskanować kod, który można znaleźć na koszulkach i plakatach towarzyszących kampanii, ale przede wszystkim na stronie czytajpl.pl oraz w innych miejscach w sieci.
Instrukcję jak wziąć udział w akcji znajdziecie CzytajPL.
Czytelnictwo w Polsce
– To akcja, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz zrzeszanie branży czytelniczej wokół siebie. To współpraca wielu podmiotów, dzięki której udaje nam się co roku dawać Państwu, naszym czytelnikom, możliwość ściągnięcia za pomocą aplikacji i telefonu komórkowego określonej książki – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF.
– Myślę, że czytanie – zwłaszcza w tym momencie, w którym jesteśmy, pełnym niepokojów społecznych, strachu związanego z pandemią – czytanie jest nie tyle formą ucieczki, co pomocą przy zrozumieniu tego, co się dzieje, ale także formą zyskania otuchy. Dla mnie czytanie to przede wszystkim akt komunikacji, a komunikacja skuteczna i taka komunikacja, która odnosi sukces, wiedzie do solidarności i do wspólnoty. A chyba nie wiele rzeczy jest nam teraz tak potrzebne jak solidarność i wspólnotowość właśnie – komentuje z kolei Dominika Słowik, autora dostępnej w ramach akcji Czytaj PL książki „Zimowla”.
Zapraszamy i polecamy!