Spotkanie autorskie z Klaudią Sidorowicz

W ramach cyklu spotkań Literacka Jesień, a także w ramach projektu Zielone Banino, mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie. Naszą Gościnią będzie Klaudia Sidorowicz, która od wielu lat propaguje naturalne uprawy bez chemii rolnej.
Na przestrzeni lat stworzyła unikalny styl uprawy, łączący probiotyki dla gleby z metodami upraw biodynamicznych, ekologicznych oraz zasadami permakultury, który nazwała ogrodem probiotycznym.

Swoje doświadczenia dotyczące upraw opisała w książce Ogród probiotyczny.
Klaudia współpracuje z uczelniami wyższymi i innymi instytucjami, gdzie prezentuje autorskie wykłady na bazie własnych doświadczeń w pracy z ziemią. Z zawodu jest architektem krajobrazu, a jej pasja stała się sposobem na pełnoetatowe życie.

Od tego roku mówi o sobie z dumą: rolniczka z wyboru.
Efekty jej pracy regularnie publikowane są na Instagramie @mywayofgardening , gdzie nieomal codziennie pokazuje, jak uprawiać warzywa i owoce i nie zwariować.

Na spotkanie zapraszamy do Biblioteki w Baninie, we wtorek, 29. października, o godzinie 18.30.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy w bibliotece oraz mailowo promocja@bibliotekazukowo.pl.
Do zobaczenia!