Spotkanie autorskie z Sylwią Kubik

Cykl spotkań w ramach Literackiej Jesieni rozpoczniemy od spotkania z Sylwią Kubik.
We wtorek, 8. października o godzinie 18.30 w Bibliotece w Żukowie (ul. 3. Maja 9b) porozmawiamy z Sylwią Kubik, którą koleżanki po piórze określają mianem Pani Burza ⚡️. Jeśli się w coś angażuje, to robi to całym sercem. Tak też jest u niej z pisaniem. Tworzy powieści osadzone w wiejskich klimatach, słowem pokazując otaczającą ją rzeczywistość. Kocha las, kwiaty, gotowanie i historię. Jej opowieści relaksują, a zawarte w nich ciekawostki historyczne na długo zapadają w pamięć.

Jej książki są nie tylko chętnie czytane, ale również nagradzane. Miłość pod naszym niebem została uznana za Książkę Roku 2020 w kategorii proza polska. Zaś sama autorka za aktywne promowanie regionów otrzymała tytuł Osobowość Roku 2019 w kategorii: Kultura, Osobowość Roku 2020 w kategorii: Kultura, zaś w 2022 tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza w kategorii: Kultura. Stypendystka Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii: Kultura.

Bardzo lubi się uczyć. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku filologia polska, ale nieustannie się dokształca w różnych dziedzinach: od KKZ Rol04 po MBA. Różnorodność zainteresowań znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości, która trafia zarówno na salony, jak i pod przysłowiowe strzechy, które autorka ceni najbardziej.

Książki Sylwii Kubik znajdziecie na półkach naszych bibliotek, ale jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z jej twórczością – spotkanie będzie do tego najlepszą okazją. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Błażewicz.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wstęp wolny.
Do zobaczenia!